Autodrom Jastrząb - otwarcie w 2014

27.09.2013

Ze względu na pojawiające się pytania oraz wątpliwości przedstawiam kilka najistotniejszych informacji o nowym autodromie. Tor, położony na 21 hektarach, ma ponad 3,5 kilometra długości. W najwęższym miejscu szerokość nitki to 12 metrów. Nawierzchnia toru to wysokiej jakości asfalt, który układa się na drogach ekspresowych. Na torze znajduje się wzniesienie(tzw. BIG HILL) o 10% stopniu nachylenia i szerokości najazdów blisko 40 metrów.

Tor wyposażono w automatyczny system nawadniania nawierzchni w miejscach gdzie znajdują się tzw. płyty poślizgowe. Podczas jazdy na torze nie jest konieczne korzystanie z płyt poślizgowych. Na każdej z płyt(jest ich 4) znajdują się kurtyny wodne symulujące rzeczywiste przeszkody. Przed płytą główną(na zdjęciach jasna nawierzchnia betonowa) zamontowana zostanie płyta hydrauliczna do wprowadzania pojazdów w poślizg. Będzie to jedyne urządzenie w Polsce(trzecie w Europie) umożliwiające poślizgi autobusów oraz ciężkich ciężarówek.

Przeznaczenie obiektu to szkolenia, sesje treningowe, firmowe imprezy zorganizowane, rundy zawodów motorowych, jazdy testowe i badawcze. Nie ograniczamy dostępności toru ze względu na typ pojazdów, czy też dyscyplinę. Po torze mogą poruszać się zarówno motocykle, samochody osobowe, jak i ciężarówki oraz autobusy. W tym miejscu podkreślam, że najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników każdej imprezy.

Obecnie na autodromie odbywają się jazdy testowe. Ze względu na trwające prace wykończeniowe autodrom nie jest jeszcze otwarty dla wszystkich. Oficjalne otwarcie autodromu wraz z zapleczem serwisowym, hotelem oraz restauracją planowane jest w maju 2014 r. W 2013 r. po zakończeniu wszystkich prac wykończeniowych oraz dokonaniu odbiorów części drogowej, na autodromie będą odbywały się jazdy testowe oraz zamknięte imprezy zorganizowane. Całość obiektu dostępna będzie dla wszystkich w 2014 r.

Grafik obłożenia na przyszły sezon opublikujemy w lutym 2014 r. Już wkrótce ruszy również oficjalny serwis internetowy AUTODROMU JASTRZĄB.

Informacja prasowa

Zaloguj się, by skomentować